5 wskazówek, jak urządzić dwukolorową kuchnię 0
5 wskazówek, jak urządzić dwukolorową kuchnię

Aranżacje kuchenne w dwóch kolorach to trend uwielbiany przez Polaków. Nie ma w tym nic dziwnego – dwukolorowe kuchnie prezentują się nowocześnie, a zarazem daleko im do sztampowych, często nudnych, monochromatycznych wnętrz. Urządzając kuchnię w oparciu o dwie barwy, należy się trzymać kilku prostych zasad. Jakich? Odpowiedź znajdziesz poniżej.


1. Stonowana elegancja czy eksplozja kolorów?
Obecnie najczęściej wykorzystywanym kolorem w aranżacjach kuchennych jest biel. Spotkamy ją zarówno w minimalistycznych, skandynawskich projektach, jak i chłodnych, neoklasycznych wnętrzach. Biały stanowi także podstawę większości duochromatycznych kuchni. Najmodniejsze, a tym samym najpopularniejsze połączenia to biel + szarość lub biel + drewno. W obu przypadkach uzyskamy doskonałą „bazę”, która pozwoli nam na eksperymentowanie z wzorami i kolorami posadzki, ścian oraz dodatków.

W opozycji do klasycznych, stonowanych kuchni, stoją energetyczne, nasycone kolorami aranżacje. W tym sezonie dominują barwy ciepłe oraz wyraziste. Spotkamy więc zestawienie żółci z turkusem, pomarańczu z fioletem oraz połączenie czerwieni i czerni. Intensywne barwy najlepiej sprawdzą się w dużych, przestronnych pomieszczeniach. Zastosowanie dwóch wyrazistych kolorów w małej kuchni, będzie zbyt męczące.



2. Połysk i mat

Gdy już zdecydujemy o doborze kolorów mebli kuchennych, przyszedł czas na wybór ich wykończenia. Tutaj zalecana jest konsekwencja – albo górne i dolne szafki powinny być matowe, albo połyskujące. Mieszanie obu rodzajów frontów wprowadza tylko niepotrzebny chaos. Wyjątkiem są ponownie kuchnie o dużych powierzchniach, w których możemy sobie pozwolić na większą swobodę aranżacyjną.



3. Jasna góra, ciemny dół

Większość projektów dwukolorowych kuchni opiera się na kontraście. Jeżeli decydujemy się na połączenie ciemnej i jasnej barwy, najlepiej umieścić ciemne meble na dole, a te jasne na górze. Taki zabieg spowoduje, że pomieszczenie stanie się bardziej przestronne, a szafki nie „przytłoczą” wnętrza. Co więcej, instalacja ciemnych szafek na dole spowoduje, że będzie nam znacznie łatwiej wybrać kolor płytek podłogowych.


4. Mieszaj nie tylko kolory

O ile łączenie matowych i połyskujących frontów stanowi dość ryzykowne rozwiązanie, możemy z powodzeniem mieszać elementy ozdobne szafek. Wykorzystanie różnych uchwytów na górze i na dole lub przeszklonych drzwi tylko w szafkach wiszących spowoduje, że aranżacja kuchenna stanie się dużo bardziej interesująca.


5. Meble to nie wszystko

Duochromotaczna kuchnia to doskonały pomysł, jeśli chcemy urozmaicić wnętrze i nadać mu niepowtarzalnego charakteru. Warto jednak pamiętać o tym, aby mieszać przede wszystkim barwy mebli. Pozostałe elementy aranżacji kuchennej, takie jak płytki na ścianach i podłodze oraz dodatki powinny być utrzymane w tej samej tonacji kolorystycznej. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnego chaosu, a wnętrze nie znudzi nam się przez długi czas.

Zdjęcie - Kuchnia Creativa - już wkrótce dostępna w naszej ofercie.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia503 853 432 502 036 122    pon-pt. 7.00 - 17.00 sobota 8.00 - 12.00
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium